Некада је интернет био простор за позитивно и конструктивно изражавање, али данас се све чешће сусрећемо са негативним коментарима који могу бити штетни за наше ментално здравље. Ево неколико савета како се носити са негативним коментарима на интернету:
Останите смирени - Први корак у суочавању са негативним коментарима је остати смирен. Покушајте да се не узрујавате и не реагујете импулсивно. Дубоко удахните, размислите о коментару и пронађите најбољи начин да одговорите.
Разумите извор - Разумевање извора негативности може вам помоћи да се носите са негативним коментарима. Ако је коментар анониман или долази од некога ко вам није познат, можда је боље да га једноставно игноришете. Ако је коментар од некога кога познајете, покушајте разумети зашто је особа написала такав коментар и да ли се може рећи да има основа.
Не схватајте то лично - Негативни коментари су често више о особи која их пише него о вама. Немојте себи дозволити да схватите те коментаре лично и да вас изнервирају. Уместо тога, покушајте преузети контролу над ситуацијом и наставите са својим животом.
Одговорите на конструктиван начин - Ако одлучите да одговорите на негативни коментар, покушајте то учинити на конструктиван начин. Не морате се сложити са ставом особе, али покушајте пронаћи заједничку тачку и покажите да сте отворени за дискусију.
Потражите подршку - Уколико се осећате лоше након негативног коментара, потражите подршку од пријатеља, породице или стручњака. Разговарајте о томе како се осећате и покушајте пронаћи позитивне начине за суочавање са ситуацијом.
Укратко, негативни коментари на интернету могу бити тешки за поднети, али постоје начини да се са њима носимо. Останите смирени, разумите извор, не узимајте то лично, одговорите конструктивно и потражите подршку када је потребно.
Уколико ви или неко из ваше околине трпи вршњачко насиље то можете да пријавите ОВДЕ.