Партнери

Удружење „Друг није мета“ се од 2015. године континуирано кроз бројне активности бави превенцијом и сузбијањем свих облика вршњачког насиља.

Наша мисија је да вратимо другарство у ђачке клупе и да у Србији расту безбедна и насмејана деца.

Од 2017. године, наше удружење је прво у Србији покренуло годишње конференције и радионице у школама посвећене вршњачком насиљу, окупљајући стручњаке, наставнике, ученике и ширу јавност како бисмо заједно сагледали проблем из различитих углова и пронашли ефикасна решења.

Кроз ове активности, „Друг није мета“ настоји да подигне свест о проблему вршњачког насиља и пружи подршку деци, родитељима и просветним радницима у борби против овог друштвеног проблема.

 


НАДЕЛ, или НАционална ДЕчија Линија је услуга телефонског саветовања која деци у Србији омогућава да у било ком тренутку добију саветодавну подршку путем бесплатног позива на телефонски број 116111, ако се нађу у околностима у којима су им угрожена права, или у било којој другој ситуацији, када осете потребу за разговором са компетентном и поверљивом особом.

НАДЕЛ је доступан 24 часа дневно, 7 дана у недељи, свих 365 дана у години. Саветници прихватају позиве деце и младих, разговарају о најразличитијим темама и проблемима који заокупљају њихову пажњу, као и дилемама са којима се суочавају. Позив ка Националној дечијој линији је бесплатан, анониман и поверљив.

За младе којима је једноставније да се изразе о својим осећањима, размишљањима, дилемама путем писане/онлајн комуникације доступна је услуга Chat саветовања. Услузи Chat саветовања је могуће приступити сваког дана од 18-22 часа путем сајта www.116111.rs или платформе Sve je OK - Zajedno ka boljem mentalnom zdravlju . Услуга је бесплатна, анонимна и поверљива.

 

Саветодавна услуга Родитељски телефон пружа подршку родитељима, одгајатељима и свим одраслима који су забринути за децу о којој брину и за њихову добробит. Доступна је сваког дана у години, од 16-22 часа, на број телефона 08000 007 000. Саветници/е су отворени да чују и разговарају о различитим родитељским дилемама, питањима, бригама у вези са развојним темама, променама у понашању код деце, породичној динамици, конфликтима и теми породичног насиља. Принципи: бесплатност, анонимност и поверљивост представљају начин рада Родитељског телефона.

Саветници/е на телефонско/дигиталним услугама су професионалци или студенти завршних година хуманистиких наука (психолози, социјални радници, дефектолози…) који су прошли специјализоване обуке за рад и подршку деци, младима и одраслима у контексту телефонско/дигиталног саветовања.

 

СОС телефон за жене са искуством насиља је услуга подршке и нуди информације, саветовање, едукацију и упућивање женама и девојкама које трпе породично (родно засновано) насиље, као и особама које су забринуте за некога ко се налази у ситуацији родно заснованог насиља. Услуга је доступна 24 часа дневно, 7 дана у недељи током целе године, на број телефона 0800 222 003.