Уколико сте доживели неки вид дигиталног насиља, разговор са одраслом особом од поверења је веома важан први корак који треба да начините.
Разговор са родитељима није лак за свакога, али постоје неке ствари које можете да урадите како би овај разговор био лакши. За почетак одаберите време за разговор када знате да ћете имати њихову пуну пажњу. Објасните им колико је овај проблем за вас озбиљан.
Важно је да имате на уму да ваши родитељи можда нису толико упознати са дигиталним технологијама и друштвеним мрежама као и ви, из тог разлога можда је потребно да им додатно објасните шта вам се догађа.
Ваши родитељи или друге одрасле особе од поверења можда неће одмах имати одговор за вас, али ће сигурно желети да вам помогну и потруде се да заједнички пронађете решење. Две главе су увек паметније од једне!
Уколико и даље нисте сигурни да желите да се поверите родитељима, важно је да имате некога од поверења коме ћете моћи да објасните шта вам се дешава. Сигурно постоји много више људи који брину о вама и желе да вам помогну, него што мислите!
Емина Бековић из Националног контакт центра за безбедност деце на интернету у оквиру Министарства трговине, туризма и телекомуникација је истакла да У случају било каквих злоупотреба, узнемиравања или насиља путем интернета родитељи, деца али и наставници могу да се обрате Националном контакт центру за безбедност деце на интернету који је основан од стране Министарства трговине, туризма и телекомуникација, на број телефона 19833 који је бесплатан и анониман.
Уколико ви или неко из ваше околине трпи вршњачко насиље то можете да пријавите ОВДЕ.