Школски психолог Милена Црнатовић је, из свог искуства, говорила о томе како се понети када вршњаци пријаве да њихов друг или другарица трпе насиље.
- Вршњачка подршка је заправо најзначајнија и ми смо имали такве ситуације где заправо и другари први примере да постоји нека промена у понашању, па управо по томе, уколико се квалитет односа и навике детета мењају то ће прво приметити они који највише времена проводе са њима, а то су заправо вршњаци. Тако да они представљају једну значајну карику у том процесу када ми откривамо да дете трпи и када му помажемо.
Такође, она је истакла значај да школа својим запосленима обезбеди квалитетне обуке како би било могуће на време приметити знакове да дете трпи насиље.
- Школа се заправо труди да и својим запосленима обезбеди адекватно стручно усавршавање и наставници заиста континуирано пролазе различите обуке где се упознају са стратегијама како помоћи, пре свега како препознати да дете трпи одређено насиље, како у школи тако и у породици и на који начин заправо треба реаговати на сумњу и помоћи детету.