Учење може имати различите облике, од формалног у професионалном окружењу, до неформалног заснованог на одређеним активностима. Учење младих о позитивном социјалном понашању и превенцији насиља не морају бити увек формални. Децу је могуће едуковати у интеракцији на часовима, групним активностима, у онлајн учионици или неформално, током слободног времена у пријатељској, опуштеној комуникацији.
Родитељи могу да се придржавају нечег попут дигиталног бонтона на сопственим налозима на друштвеним мрежама и да разговарају о томе са децом. На тај начин дају млађима добар пример како би профил требало да изгледа. Дигитална писменост и лако сналажење на мрежи својствене су данашњој деци, па и родитељи могу од њих да науче неколико корисних трикова и да се више информишу о тренутним трендовима и популарним апликацијама. Старија браћа и сестре саветовањем и учењем могу да обезбеде сигурност на мрежи за млађе чланове породице.
Наставници имају задатак да кроз креативне, групне активности подстичу интеракцију, морални ангажман и позитивне односе међу вршњацима. У томе им могу помоћи добри, примерни, старији ученици који имају већи утицај на оне млађе, од самих просветних радника. На тај начин, сви су укључени, а свакодневне активности постају занимљивије и корисније.
Остали ресурси који родитељима и учитељима могу бити од користи укључују: информације о превенцији дигиталног насиља, о превенцији вршњачког насиља у школи и видео записе намењене млађој деци (из којих могу да сазнају шта све подразумева насиље, у којој мери штети другима и како се против њега борити).
Уколико ви или неко из ваше околине трпи вршњачко насиље то можете да пријавите ОВДЕ.