Колики је значај и зашто је у данашње време постало битно „дигитално васпитање“ и „дигитална култура“ једнако као и основна животна култура и неки основни манири које стичемо од малена, још као деца?
Емина Бековић из Нацоналног контакт центра за безбедност деце на интернету у оквиру Министарства трговине, туризма и телекомуникација објашњава колики је значај и од колике је важности дигитална писменост и развој исте код деце како би се дигитално вршњачко насиље свело на минимум и како би му се стало на пут и спречило његово ширење.
Учење у школама би било много занимљивије и лакше уз помоћ дигиталних технологија.
Замислите да ђаци уче из дигиталних уџбеника и да кликом на неку лекцију могу да погледају неки филм или поwер поинт презентацију о томе.
Ђаци много боље реагују на мултимедијалну наставу него на традиционална предавања. Али треба још времена да би у Србији заживело дигитално образовање у потпуности.
Значајан корак јесте увођење информатике као обавезан предмет у основним школама која се неће сводити само на усвајање техничких знања и вештина, већ ће се велика пажња посветити развијању свести о опасностима које постоје у дигиталном свету и мерама заштите од потенцијалних ризика, односно како правилно и безбедно користити информационо-комуникационе технологије.
Уколико ви или неко из ваше околине трпи вршњачко насиље то можете да пријавите ОВДЕ.