Наставници имају јако велики васпитни утицај на децу, поготову децу нижих разреда која су још у фази развоја и прихватања друштва и свега што оно са собом носи.
О значају и важности едукације наставника о заштити деце на интернету и у којој мери они могу утицати на децу која су жртве дигиталног вршњачког насиља, али и деце која су извршиоци дигиталног вршњачког насиља објашњава Емина Бековић из Националног контакт центра за безедност деце на интернету у оквиру Министарства трговине, туризма и телекомуникација.
Како је школа васпитно-образовна институција а наставници кроз један дуг временски период основног образовања остварују веома интезивну комуникацију и сарадњу са ученицима преносећи им знање, мишљење и ставове логично је да у овом тренутку дигиталног развоја друштва, наставници као учесници образовног процеса морају апсолутно да буду упућени и едуковани да би могли да одговоре на све могуће изазове које интернет пружа.
Још један разлог више јесте то, да су и сами наставници неретко жртве сајбербулинга од стране ученика. Посебно је едукација важна као врста превенције у овој данашњој ситуацији онлајн наставе, када су нове технологије постале доминантан начин комуникације не само међу децом и младима, већ у целом друштву.
Такође, данашње преношење знања из било које наставне јединице подразумева интернет и дигиталне вештине.
Уколико ви или неко из ваше околине трпи вршњачко насиље то можете да пријавите ОВДЕ.